Six sigma część 8

0
800

Zaprezentowane rozważania na temat zastosowania narzędzi Six Sigma w zarządzaniu projektami mają na celu naświetlenie problemu klienta w realizowanych projektach ( a raczej jego nikłej i niedostrzeganej roli) i pobudzenie praktyków do dalszych prac nad ich zastosowaniem. Wraz z implementowaniem narzędzi Six Sigma do codziennej pracy należy promować myślenie „projakościowe” i „proklienckie”. Nie jest to łatwe zadanie. Wymaga wielu spotkań, szkoleń, wielu pojedynczych porażek aby w długim okresie osiągnąć stan doskonałości.

Liczę na to, że każdy z Czytelników poświęci choć chwilę na refleksję nad własnymi projektami. Czy widzę rolę klienta? Czy jest on przeze mnie doceniany? Czy klient w zasadzie powinien, i czy ma, wpływ na wyniki projektu? Czy chcę coś zmienić?

Jeśli chcesz, Czytelniku, dokonać zmian – zastanów się nad ofertą Six Sigmy. Pomyśl które narzędzia mogą pchnąć Cię o krok do przodu, do doskonałości. Opracuj własny sposób ich zastosowania. I co najważniejsze – podziel się z nami swoimi przemyśleniami.

Wojtek Matłosz
wojtek@ny.pl

PODZIEL SIĘ
Redakcja 4PM.pl
Misją 4PM.pl jest pomaganie Project Managerom w ich codziennej pracy poprzez dostarczanie informacji i wiedzy z zakresu zarządzania projektami.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ