Niezależnie od tego, czy właśnie rozpoczynacie swoją „przygodę” na stanowisku managerskim, czy pracujecie na tym stanowisku od wielu lat, książka państwa Polko może oferować Wam wiele okazji do przemyśleń, nowych postanowień i wdrożenia zmian.

paulina-polko-roman-polko-szefologika-czyli-logika-szefowania-cover-okladkaCzyta się ją lekko, a przy tym w wielu momentach poraża trafnością spostrzeżeń, które obrazuje przykładami z działania… armii, jednostek specjalnych GROM, czy nawet grup terrorystycznych. Każdy, kto jest managerem i traktuje to zadanie jako odpowiedzialność, a nie tylko „wygodną funkcję”, wie, że niełatwe to zadanie. Bycie liderem z prawdziwego zdarzenia jest jeszcze trudniejsze.

Skuteczna realizacja celów i zadań, przy jednoczesnym poszanowaniu godności członków zespołu, co nie oznacza pobłażania im, to rzecz warta wysiłku i starań. Droga do dojrzałości managerskiej najeżona jest często pułapkami. Wiele z nich zastawiamy sami na siebie. Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, ocena ryzyka i potencjalnych zysków przy podejmowaniu decyzji, mądre zarządzanie ludźmi, ale także swoim czasem i priorytetami – to wszystko Roman Polko obrazuje z perspektywy swojego bogatego doświadczenia.

Tym, co szczególnie ujęło mnie podczas lektury, jest odwaga pisania wprost o rzeczach trudnych, które powodują problemy, często w firmach zamiatane pod dywan, albo traktowane niemalże jak „patologiczną normę”. Wskazywanie błędów, które są powszechnie przez szefów popełniane: z lenistwa, wygodnictwa, ze strachu lub zwykłej niewiedzy i braku doświadczenia. I proponowanie recept na te błędy, wyrażonych w „prostych żołnierskich słowach”, co wcale nie oznacza, że w praktyce są to recepty najbardziej proste do zastosowania.

Dla managerów, którzy chcą szlifować swój warsztat, dla trenerów, którzy szukają inspirujących przykładów i anegdot w temacie zarządzania i przywództwa, dla pracowników, którym zależy na tym, aby zyskać poparcie i szacunek szefów niekoniecznie za pomocą wazeliny.Bogate spektrum tematów w inspirującej formie.

Warto przeczytać.

Książka została wydana w kwietniu 2014 r. przez wydawnictwo OnePress, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ