po-pierwsze-zlam-wszelkie-zasadyNo i stało się – jestem szefem. Nie tylko projektów, ale przede wszystkim mojego zespołu. I jak to w życiu bywa, właśnie w tej chwili wpadła mi w ręce książka dla liderów Po pierwsze: Złam wszelkie zasady. Lepiej być nie mogło.

Już we wstępie przeczytałam o tym, co charakterystyczne dla managerów odnoszących największe sukcesy – nie uznają żadnych powszechnych prawd i złotych zasad. Jestem po lekturze całej publikacji, a w zasadzie w mojej głowie wciąż rozbrzmiewa jedno zdanie ze wstępu „Powszechna mądrość jest dlatego powszechna, bo jest łatwiejsza do stosowania„. Stosowanie innych, niż powszechne metod i wdrażanie niepopularnych standardów wymaga odwagi i przekonania o własnej wartości. I tacy właśnie są najwięksi managerowie na świecie. I właśnie to robią inaczej.

Nie mogłam otrzymać lepszego przewodnika po mojej nowej ścieżce rozwoju zawodowego. Nie potrzebuję „5 najskuteczniejszych sposobów zmotywowania pracownika”, ani „10 największych sekretów sukcesu w biznesie” (jak zachęcają różne książki z listy bestsellerów biznesowych). Jestem samodzielnie myślącym kierownikiem i potrzebuję jedynie natchnienia i wzorów, a nie gotowych recept, które sprawdziły się kilku osobom w kilku konkretnych sytuacjach po drugiej stronie globu.

Już wiem i cieszę się, że moja wyjątkowość w pewnych kwestiach, świeże podejście i brak strachu przed nieznanym są własnie tym, co mojemu zespołowi da możliwość rozwoju, a mnie samej ogromną satysfakcję i głęboką radość.

PODZIEL SIĘ
Katarzyna Żbikowska
Dziesięć lat w korporacjach dały mi potężne fundamenty do tego, co teraz robię zawodowo – realizuję się jako trener (komunikacji wizualnej, kreatywności w biznesie, kierowania projektami, a także rozwijania siebie) i autorka. Napisałam dwie książki – „Mapy myśli w biznesie. Jak twórczo i efektywnie osiągać cele za pomocą mind mappingu” (Onepress 2012) oraz „Komunikacja biznesowa oczami kierownika projektu” (Onepress 2013). Ale to na pewno nie jest moje ostatnie słowo… Jestem blogerką – moją stronę znajdziesz pod adresem www.KatarzynaZbikowska.pl. Jestem także twórcą projektu www.mapymysli.com. Jestem certyfikowanym kierownikiem projektów i praktykiem mind mappingu. Ostatnio najbardziej interesują mnie: myślenie wizualne, tworzenie infografik i sketchnotes, personal branding, a także świadome kreowanie ścieżki kariery.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ